Marka WANDRD została stworzona przez trzech braci: Ryana, Spencera, i Austina Cope, którzy w młodości wiele podróżowali po całym świecie, zawsze mierząc się z tym samym frustrującym problemem: w co zapakować rzeczy na wyjazd takie jak ubrania, obuwie oraz sprzęt elektroniczny i fotograficzny? Czy wybrać funkcjonalność i okropny wygląd, czy zdecydować się na design pomijając kwestie użyteczności?

Po wielu podjętych (i nieudanych) próbach znalezienia odpowiedniego modelu, siedząc w kuchni rodziców i planując kolejny wyjazd, Ryan i Spencer postanowili wyruszyć w następną ekscytującą przygodę – stworzenia najlepszych toreb i plecaków podróżnych na świecie. Bo dlaczego nie mieliby zrobić tego lepiej niż inni? Uznając, że podróżowanie to najbardziej ekscytująca i jednocześnie najlepsza szkoła życia, chcieli umożliwić innym ludziom robienie tego samego. Bez wyrzeczeń i kompromisów. Odkrywać, żyć chwilą, cieszyć się widokami, nowo poznanymi ludźmi, kulturami, smakami. Zwiedzać, chodzić, odkrywać, włóczyć się, spacerować. Jak wędrowiec (z ang. the wandered). A że domena o tej nazwie kosztowała majątek – niedostępny dla kilku dwudziestolatków – to wyrzucili kilka samogłosek i tak powstała nazwa oficjalna i ostateczna: WANDRD.

Zespół projektantów i właścicieli Wandrd

Kolejne miesiące upłynęły pod znakiem projektowania, wyrzucania pomysłów do kosza i zaczynania od nowa. Szukania i sprawdzania producentów, podejmowaniu dobrych decyzji i popełnianiu błędów. Aż do 6 października 2015 roku, kiedy pierwszy model – torbę serii PRVKE – opublikowali na Kickstarterze przy jednoczesnej „fecie” dla przyjaciół i rodziny, którym serwowali… gofry.

Niezbędne na rozpoczęcie środki udało się zebrać i to w takim stopniu, że obaj natychmiast została miliarderami, zbudowała potężne biuro i kupiła prywatne samoloty do wygodnego podróżowania. To żart oczywiście 🙂 Przez kolejne 2 lata kierowali biznesem z piwnicy własnego domu, mało śpiąc i pijąc dużo napojów energetycznych. Wtedy dołączył do nich starszy brat Austin, który jako najbardziej doświadczony biznesowo człowiek postanowił nadać całej firmie odpowiedni kierunek. Odpalił kolejną zbiórkę na Kickstarterze – tym razem profesjonalnie zorganizowaną, która dała niezbędne finansowanie na kolejne lata. Stworzył też strukturę, która funkcjonuje do dziś w postaci 10-osobowego zespołu, zaś torby WANDRD trafiają do ponad 100 krajów na świecie.

Mimo odniesionego sukcesu, Ryan Spencer i Austin nadal mocno wierzą, że firma, której idea narodziła się przy kuchennym stole a pierwsze modele produktów powstały w garażu, istnieje po to, aby inspirować ludzi do życia z pasją. Pasją, która kiedyś skrzyżuje ich drogi gdzieś tam, na świecie, z Twoją drogą. Obyś nieustannie wędrował. Tak jak oni.

WANDRD MISJA

Nasze wartości wynikają z naszego wnętrza i wychowania, płyną w naszej krwi. Są naszą codziennością a nie zwykłym chwytem marketingowym (to zostawiamy wielkim graczom).

Ponad wszystko cenimy relacje. Jesteśmy własnością crowdfundingowej rodziny i naprawdę jesteśmy z tego dumni że nie jesteśmy zależni od inwestorów i akcjonariuszy. Nie rozpoczynaliśmy biznesu, żeby się wzbogacić – o czym można przeczytać zerkając w naszą historię. A to, co nas nadal trzyma przy życiu i każe podążać drogą, którą obraliśmy są ludzie – nasi pracownicy, klienci i partnerzy biznesowi (tu ukłony do wspaniałych ludzi z Wietnamu, którzy dbają o najwyższą jakość naszych produktów).

Fabryka toreb Wandrd w Wietnamie

Bardzo poważnie traktujemy odpowiedzialność, jaką mamy przed naszymi klientami oraz środowiskiem. To dlatego tworzymy produkty tak doskonałej jakości – dobrze wykonane i wszechstronne rzeczy pozostaną dłużej w rękach użytkownika, nie przyczyniając się tym samym do zwiększenia ilości śmieci. Oczywiście nie jesteśmy idealni, ale we wszystkim co robimy staramy się być transparentni, minimalizując ślad jaki pozostawiamy na ziemi.

WANDRD JAKOŚĆ

Marka i produkty WANDRD nie istniałyby, gdyby nie nasi partnerzy biznesowi – tu ukłony do wspaniałych ludzi z Wietnamu, którzy dzień po dniu dbają o najwyższą jakość naszych produktów. To jedni z najlepszych specjalistów w produkcji toreb na świecie.

Zobaczcie ile małych kroków muszą wykonać, aby powstał niby tak banalny produkt jak plecak. Zapraszamy na wideo z procesu produkcji: